U sklopu političke edukacije „Local Elections Academy“, po čemu je poznat i prepoznat Institut Perpetuum mobile Banja Luka, u peruodu 10-13.decembra 2020, realizovan je četvrti modul Akademije i time su učesnici/ce uspješno kompletirali ovaj program.
Četvrti i finalni modul započeo je sastankom sa mentorima sa kojima su učesnici/ce pripremali teme i apstrakte koje su prezentovali na T.A.L.K.S. platformi, tokom ovoga modula.
Platforma slobode govora – T.A.L.K.S. pokrenuo je „Perpetuum Mobile – Institut za razvoj mladih i zajednice Banja Luka”. Platforma se zasniva na maksimalnom korištenju modernih tehnologija kako bi se promovisala sloboda govora kao jedno od osnovnih ljudskih prava, kao i pozitivni uzori u društvu i zajednici.
Tokom četvrtog modula učesnici/ce prisustvovali su predavanjima predavača iz različitih oblasti koje se tiču aktivizma mladih u BiH, izbornih kampanja i bitnosti podsticanja mladih da glasaju.
Među predavačima/cama bili su Draško Stanivuković, novoizabrani gradonačelnik Banje Luke, Snežana Ružičić, načelnica opštine Jezero, predstavnik Ambasade SAD u BiH gospodin Rami Bler, Srđan Ostojić, Koalicija „Pod lupom” i Srđan Puhalo, psiholog i analitičar. Takođe, naši učesnici/e su imali priliku da razgovaraju sa veteranima u svrhu kreiranja stavova o besmislu rata i promociji mira.
Posljednjeg dana modula, učesnicima/ama su, svečano, dodijeljene diplome o završenoj političkoj edukaciji „Local Elections Academy”. Tom prilikom su im se obratili organizatori akademije, Ilija Trninić i Biljana Andrijević koordinatori projekta i čestitali im na uspješno završenoj akademiji. Takođe, Sana Mušanović proglašena je za najbolju akademku generacije.
Polaznici Akademije koji su učestvovali u ,,Local Elections Academy” u Banjoj Luci, prošli su kombinaciju onlajn i oflajn modula o političkoj edukaciji. Time su kroz predavanja prošli kroz sve oblasti bitne za njihov politički angažman i ta stečena znanja, vještine i model edukacije kasnije koriste u svojim zajednicama što doprinosi održivosti političke edukacije mladih u BiH.
Događaj se održao uz poštovanje svih epidemioloških mjera i preporuka od strane Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske.
Projekat se realizuje zahvaljujući podršci programa Bosnia and Herzegovina Resilience Initiative (BHRI), koji sprovodi Međunarodna organizacija za migracije (IOM), uz finansijsku podršku Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID).
Informacije na ovoj stranici nisu zvanične informacije Vlade Sjedinjenih Američkih Država i ne predstavljaju stavove Američke agencije za međunarodni razvoj, Vlade Sjedinjenih Američkih država niti Međunarodne organizacije za migracije.
Preuzeto sa: Perpetuum mobile